Zapraszam serdecznie do Krainy Skarbów – terapia integracji sensorycznej, fizjoterapia dla dzieci  (http://krainaskarbow.pl/)

FIZJOTERAPIA W WADACH POSTAWY:

Wady postawy, to najczęstszy problem zdrowotny dzieci. Nieleczone, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji w życiu dorosłym. Niestety nieprawdą jest, że z wad postawy „się wyrasta’.

Zapraszam wszystkich rodziców, którzy martwią się postawą ciała swoich dzieci do kontaktu.

Do najczęstszych wad postawy należą:

• boczne skrzywienia kręgosłupa- skolioza
  • lordoza
  • kifoza
  • kolana koślawe
  • kolana szpotawe
  • wady stóp

Metody fizjoterapeutyczne wg których pracuję/ukończone kursy

• Koncepcja PNF- torowanie nerwowo-mięśniowe. Podstawą tej metody jest praca nad utraconą funkcją.Koncepcja ta zaleca postrzeganie pacjenta w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała.
  • PNF w skoliozach- torowanie nerwowo-mięśniowe w skoliozach
  • trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp- metoda ta oparta jest na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy (stopa przywiedzeniowa, serpentynowa, suszkowata, końsko-szpotawa, piętowa i płasko-koślawa) za pomocą specjalnych chwytów mobilizujących i rozciągających oraz bandażowania funkcjonalnego ( Promyk słońca)
  • kinezjotaping
  • elementy integracji sensorycznej- terapeuta integracji sensorycznej II stopnia

FIZJOTERAPIA W WODZIE

Ćwiczenia w wodzie stanowią bezpieczną i efektywną formę aktywności dostępną dla wszystkich, bez względu na stopień niepełnosprawności.
Pracujemy z osobami, które mają wiele jednostek chorobowych, m.in. takich jak:

• mózgowe porażenie dziecięce,
  • niepełnosprawność intelektualna,
  • zaburzenia wieku rozwojowego u dzieci,
  • autyzm,
  • Zespół Downa,
  • zaburzenia integracji sensorycznej,
  • inne zespoły genetyczne

Metody, które wykorzystuje podczas ćwiczeń w wodzie

• PNF w wodzie – torowanie nerwowo-mięśniowe
  • Elementy integracji sensorycznej

Koncepcja Halliwick:
Jest to metoda rehabilitacji w wodzie oraz nauczania pływania osób z dysfunkcjami. Opiera się na wykorzystaniu naukowych podstaw hydrostatyki, hydrodynamiki i mechaniki ciała w usprawnianiu ruchowym w środowisku wodnym.
Koncepcja ta bazuje na Dziesięcio Punktowym Programie Halliwick.
Program ten obejmuje min.:

• przystosowanie psychiczne, kontrole oddechu,
  • kontrolowania równowagi ciała i ruchów w wodzie.
  • rozwoju motorycznego a docelowo do całkowitej niezależności w wodzie.
Pływanie:
Fizjoterapia:
activwroclaw@gmail.com
Adam Płatek
mgr Adam Płatek
TRENER TI, MGR WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Pasjonat sportów wodnych, trener. Brązowy medlista MŚ w pływaniu szybkim w płetwach. Lubi pracę z ludźmi, a nauczanie pływania daje mu ogromną satysfakcję i spełnienie.

Katarzyna Małachowska-Płatek
Katarzyna Machałowska-Płatek
FIZJOTERAPEUTA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne ( specjalizacja promocja zdrowia ) oraz fizjoterapii ( prawo wykonywania zawodu nr 8920, ze szczególnym zainteresowaniem w dziedzinie wczesnej interwencji i rozwoju psychoruchowego małego dziecka oraz korekcji wad postawy) .Terapeuta integracji sensorycznej I i IIstopnia , terapeuta ręki I i II stopnia ; instruktor pływania (AWF Wrocław)