Ucz się ćwicząc, nie pływając

Głównym czynnikiem w braku postępu w pływaniu jest ”powtarzanie zmagań z wodą”, które rozwijają nieodpowiednie nawyki związane z pamięcią mięśniową. Ćwiczenia TI, które stosujemy upraszczają proces nauczania i utrwalają pamięć mięśniową, która powoduje, że pływanie pełnym stylem staje się łatwe i przyjemne. PAMIETAJ UCZ SIĘ WEDŁUG ZASADY „próba i sukces” zamiast „próba i błąd”


JAK PRACUJEMY?

Koncepcja nauczania Total Immersion (metoda totalnego zanużenia).
Metoda ta w porównaniu z tradycyjnym sposobem nauczania zwraca uwagę w początkowym procesie nauki pływania na jakość i precyzję wykonywanych ruchów, a nie ilość przepłyniętych basenów. Wykorzystuje takie czynniki jak:

  • absoltutna równowaga w wodzie;
  • zwiększenie płynności i synchronizacji ruchów;
  • zmniejszenie napięcia mięśni;
  • minimalizacja oporu wody;
  • ograniczenie użycia siły, dzięki wykorzystaniu techniki pływackiej i balansu ciałem;
  • napęd jest wykorzystywany wtedy gdy równowaga,balans ciałem,technika pływacka jest prawidłowa.

Do kogo jest skierowana?

Jeśli czujesz, że „woda Cie nie lubi”, jesteś spięty, bądź szybko się męczysz, powinnieneś spróbować nauki metodą total immersion, która pozwala opanować pływanie w sposób płynny, piękny i ekonomiczny.


Doskonalenie pływania Triathlon


Kursy weekendowe

Kontakt
Pływanie:
tel.: 664 763 910
Fizjoterapia:
tel.: 509 233 849
E-mail:
activwroclaw@gmail.com
Adam Płatek
mgr Adam Płatek
TRENER TI, MGR WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Pasjonat sportów wodnych, trener. Brązowy medlista MŚ w pływaniu szybkim w płetwach. Lubi pracę z ludźmi, a nauczanie pływania daje mu ogromną satysfakcję i spełnienie.

WIĘCEJ
Katarzyna Małachowska-Płatek
Katarzyna Machałowska-Płatek
FIZJOTERAPEUTA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne ( specjalizacja promocja zdrowia ) oraz fizjoterapii ( prawo wykonywania zawodu nr 8920, ze szczególnym zainteresowaniem w dziedzinie wczesnej interwencji i rozwoju psychoruchowego małego dziecka oraz korekcji wad postawy) .Terapeuta integracji sensorycznej I i IIstopnia , terapeuta ręki I i II stopnia ; instruktor pływania (AWF Wrocław)

WIĘCEJ